Approx APPTB106B Ficha Técnica
  • Descarregar
  • Adicionar aos meus manuais
  • Imprimir
  • Página
    / 2
  • Índice
  • MARCADORES
  • Avaliado. / 5. Com base em avaliações de clientes
Vista de página 0
Tablet Cheesecake 10.1” XL QUAD 16:9
APPTB106B
The new Tablet Cheesecake APPTB106B XL 16:9, incorporates
the latest technology, 10.1“ multi-touch capacitive screen,
resolution of 11024 * 600, Android 4.2 Jelly Bean, 1.5 GHz
quad-core processor, 1GB DDR3, front and rear camera and
internal memory of 8GB, all of this to enjoy and share on the
net all your photos, videos, music and an endless multimedia
content at unimaginable speeds, thanks to its 150 Mbps wireless
N card. Weighing only just 650 grams and with a thickness of
10.6 mm, which gives it a sleek, compact design ideal for the
most demanding users. With its hdmi output you can turn your
TV into a media center.
10.1” Capacitive Multi-touch
Android 4.2 Jelly Bean. 8GB Internal Memory
1´5 GHz Quad Core Processor
Battery and PowerOperating Conditions
• 6600 mAh
• Charger 5VDC / 2A
• Operating Temperature: -10 º c to 65 º c
• Humidity: 90% non-condensing.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Technical Features
• Panel 10.1 “ Capacitive Multi-touch
1024x600 ·
• Quad Core 1.5 GHz. ·
• 1 GB of DDR3 memory. ·
• Android 4.2 Jelly Bean. ·
• 8GB internal memory. ·
• Wi-Fi 150 Mbps b / g / n. ·
• Micro SDHC 32GB rod. ·
• HDMI Output1080 P.
• Front and rear camera
• Compatible with 3G modem from Orange,
Movistar and Vodafone.
• Miracast fonction
• Bluetooth 4.0
System Requirements
• 1 free USB port
Operative systems: Windows, Mac
and Linux.
Connection and Interfaces
• Micro SD Slot
• Micro USB slot
• 3.5 mm Jack Input.
• HDMI out
• Speaker
• DC Input
• Reset
• Microphone
Vista de página 0
1 2
Resumo do Conteúdo
Página 1 - APPTB106B
Tablet Cheesecake 10.1” XL QUAD 16:9 APPTB106BThe new Tablet Cheesecake APPTB106B XL 16:9, incorporates the latest technology, 10.1“ multi-touch capac